Deslila

ARANAN HER ŞEY

Reddit r/place Etkinliği TÜRKİYE NELER YAPTI ? NASIL KOORDİNE OLUNDU ?

Reddit-rplace-Etkinligi-Elraenn-izleyicisinden

Reddit r/place Etkinliği [Elraenn izleyicisinden]

Sosyal medya platformu Reddit’in ‘1 Nisan Şaka Günü’ (April Fools’ Day) kapsamında başlattığı ‘R Place’ uygulaması dikkat çekti. Türk internet kullanıcıları ve Türk Twitch yayıncıları da bu furyaya ayak uydurdu.

İlk başta bizzat içinde olduğumdan dolayı bunun bir anı kalması için bu haberi oluşturma kararı aldım. Başından beri Tuğkan abi’nin yayınında olduğumdan (Elraenn) olayları oradan anlatacağım.

3 gün önce yayın vardı. Yayın 2 saati geçmişti sonra insanların olayı haber vermesi ile Porçayın videosunu açmıştı ve sonra dudaklarından şu nidalar yükseldi “Arkadaşlar 30 bin kişiyiz, oraya bir tane Türk Bayrağını yerleştiririz biz! tabii ki sadece bunu söylemedi “Ben böyle bir şeyi hiç bilmiyordum ya; dürüm mü çizsek de demişti. Sonrasından işlerin ne sonuca varacağını bilmeden biz de tıkladık o link’e reddit r/place müptelası olacağımızı bilmeden.

Tabii ki bizden önce herkes yerleri kapmıştı, biz de önceden çizilmiş Türk Bayrağını korumaya geçmiştik.

Ama daha pixel hakkını kullanmayan “hazırız komutanım” “emret komutanım” diye bekleyen bir chat kitlesi vardı, arada tabiki “abi şuraya girelim abi buraya girelim abi savaşmıyozzzmuuuuu abiğğğğğ yayın ne zaman ” diyenler tabii ki oldu. Ama bizim amacımız yıkmak, bozmak, parçalamak hiç bir zaman olmadı. Kimsenin yerini işgal etmeden sağ köşeye ATATÜRK portresini yerleştirmeye başlamışlardı bile..

Sonrasında bir kaç tane ortaya ekipte fikirler ve duyumlar geldi. Şu hazırlanıyor abi, bunun pixel’ini yaptıralım abi, yok o yok şu bu derken izleyiciler o ara çoktan portreyi bitirmiş hattaa yanına TÜRK BAYRAĞINI yanına çakmıştı bile…

Bakılarak yapılmıştır.

” Çok mutlu oldum, hepinizin eline koluna yüreğine sağlık teşekkür ederim bakın açık tunun tamam kapatıyorum siteyi arada bakın bozulmasın bu demişti… Ah Tuğkan abim ah başına geleceği bilmiyordu ki bunun sadece bu kadar olacağını zannetmişti. Olacaklardan habersiz oyuna girmişti. 2 saat sonra, keyifli keyifli oyununu oynarken dcden şöyle bir ses yükseldi ” Abi bayrak elden gidiyor abi, bunu şuan koruya bilecek tek kişi sensin….Hain saldırı düzenlenmişti, bu sanal savaşın alevleri olabilir miydi? Ve biz ne yapacaktık? Sinirlenmiş koca bir chat vardı 40 binden fazla olduğu kesin tam kestiremiyorum ama bizim bir ölüp bin dirileceğimizi kimse bilmiyordu. Tuğkan abinin canı sıkılmıştı, ve olay yerine hemen intikal ettik.

birisi chata şimdi, diğer cepheye koş yazmış 

Yalnız kimse boş durmuyordu bunu fırsat bilenlerde içeri girmeye çalışıyorlardı. Bu savaş gibi gözüküyordu ama öyle olmadı. Ve şöyle bi görüntüye sahip olduk.

xQs fans thanks you!

Başka topluluklar bizi tanımaya başlamış, ve yardım da etmişlerdi. Güzel bi şekilde düzelttikten sonra yayını kapatıldı. Ama herkes nöbetteydi Tuğkan abi dcden sürekli sürecin takipçisiydi.

Öyle böyle derken nöbet tutanlar bi yerden, yeni uyanıp konuya hakim olanlar bi yerden derken yeni gün yeni yayın açıldı. Ama biz uyurken hem ATATÜRK gitmiş hem de map büyümüştü. Bir de her şeyden bağımsız bir olay vardı oda şu,

Altan üsten sağdan derken uyanıyoruz ve hemen toplanıp cephelere akın ediyoruz. Ve düzeltiyoruz…

Map büyüdü, o ara ATATÜRK elden gitti diyenler 2 dk boş yapmasın lütfen, map büyür büyümez bizim yerimiz hazırdı zatennn!

ufak tefek düzeltmeler yapılmıştır
yemin ederim helal bu arada..

Hey şey çok güzel ilerlerken, yeni bir saldırı yolları açıldı sanki.. Hafif hafif beyazlaşmalar neydi polonya ? Hemen intikal edip beyazları boyamaya devam ettik ama tabi ardı arkası kesilmeyince işte o tarihi anlar ortaya çıktı…..

Don’t yazarak çizgimizi belli ettikten sonra, hep birlikte yazdığımız yeri düzelttik. Düzelttikten sonra da dayanamadık kalp çizdik..

onlarda cevapsız bırakmadı <3

Bundan sonrası zaten tasarımları daha düzgünleştirmek, savaşmamak, karışmamak, ve güzelleştirmekten yana oldu..

Void adlı şahıs yerinde durmuyor diye bi ayar verelim dedik, limon çetesiyle, işler bazen değişe bilir tabii..

void’i bile eski haline getirdik <3

Sessiz sedasız uyumaya gitmiştik, yayın bitmişti. Ama gerçekte kimse uyumuyordu nöbette bekliyordur herkes özelden birbirine yazıyordu sürekli pixel koymaktan herkes allak bullak olmuştu, türk kanı işte aga yerinde durmuyo kii… tabii Tuğkan abiye de ardı arkası kesilmeyen mesajlar atılmıştı adam tabi dayanamayıp sabahın köründe yayını tekrar açmıştı… bizim tasarım yok olmuştu, yani onlar öyle zannetti.

bayrağı kurtardık abiiğ

BU ARADA TABİİ Kİ DE TÜRK YAYINCILARDA YARDIM ETTİ AMA BEN SADECE TUĞKAN ABİ DEN OLAYI ANLATIYORUM. (3 gündür savaşmaktan yoruldum sdlfslhfşesghşenfl)

YİNE YENİ YENİDEN düzelterek herkesi bi uyumaya ve dinlenmeye aldık, tabiiki nöbette olanları hiç unutmayacağız…

Dün akşam yayın açıldı.. ve kaldığımız yerden devam etmeye başladık. Yeni tasarımlar ortaya çıktı ay hangisini yapsak şu mu? Bu mu? derken…. ABİİ MAP YİNE BÜYÜDÜ YAAA…

BUNA KARŞI GELECEK GÜÇ BİZDEYDİ DON’T ŞAKA ŞAKA BU SEFER DON’T YETERLİ OLMAYACAKTI..

O KADAR KAPTIRMIŞTIK Kİ NE GÜCÜMÜZ KALMIŞTI NEDE BIRAKIP GİTMEYİ İSTİYORDUK. BİZ EMEKLERİMİZİN SON ZAMANA KADAR DÜZGÜNCE DURMASINI İSTİYORDUK. AMA EN ÇOKTA BARIŞ İSTİYORDUK.. O ANDA AKILLARA GELDİ..

BARIŞ MANÇO 1943-1999
RAHMETLE ANIYORUZ..

ARADA SIRADA İŞGAL GİRİŞİMLERİ OLDU TABİ,

ONLARIN VOİD’İ VARSA BİZİMDE DONT‘UMUZ VAR

Gün sonunda, ufaktan bi saldırı yedikte hemen toparladık seviyorum ya bu olayı, umarım hep böyle birlik olabiliriz..

İŞTE GELDİK SON GÜNE

son gün, son direniş, son yardımlaşma.

Yayın açıldı ellerde pixellerde yine bazı yerlerimiz yara almıştı hemen topladık…. Artık herşeyimiz yapıtlarımızı korumaktı, zaten öylede devam ettik.

FETİH-1453

BU İŞE Bİ EL ATMANIN VAKTİ GELİP DİYE Mİ ÇİZDİLER 😀 ?

226 BİN YILLIK Çin’in Guangzhou Üniversitesi’nden araştırmacılar, dünyanın şimdiye kadar bilinen en eski sanat eserini bulduklarını açıkladı. İlk kez 2018 yılında Tibet Platosu’nda yer alan Quesang kayalıklarında keşfedilen el izleriyle ilgili çalışmalar tamamlandı.. Ona itefen bi çalışma yapıldı, tabii ki hep yardımdaydık..

ÖNCE KANATTIK
SONRA BANTLADIK

BUNU NEDEN NİYE YAPTIK GERÇEKTEN BİLMİYORUM BENCE KİMSE DE BİLMİYOR, ARTIK PİXEL BASMAKTAN BEYİNİMİZ YORULDU TUĞKAN ABİ YAP DEDİ BİZDE YAPTIK TEK AÇIKLAMASI BU….

TABİKİ BİZİMKİLER YİNE DAYANAMADI YİNE DON’T YAZILDI

HER ŞEY SAKİN SAKİN İLERLERKEN TABİİ Kİ BİR ŞEY OLACAKTI… NE OLACAKTI? İŞTE O GELMEYE BAŞLADI..

WHITE DOT [BEYAZ NOKTA]

İŞTE O AN O BEYAZ NOKTALAR BİR İŞARETTİ BAŞTA ONLARI BİR SALDIRI SANDIK, SONRA HACKLEDİLER SANDIK, AMA HİÇ BİRİ DEĞİLDİ.. BU SONUN İŞARETİYDİ, VOİDDEN ÇEKİNİYORDUK AMA WHİTE’DEN DE HİÇ BEKLEMEZDİK DOĞRUSU. TÜRKLERDE BİR LAF VARDIR BELKİ BİLİRSİNİZ

“BEN YEDİM ALLAH ARTTIRSIN

SOFRAYI KURAN KALDIRSIN”

              "I ate, may God increase it, let me set the table" [Lütfen çevirmeyin]

Redditin bir beyaz bayrağı gibi de düşünüle bilir siz kazandınız teslim oluyorum..

05.NİSAN.2022

İŞTE SON HALİ BU HD DEĞİL BU YAZIYA EKLEDİM HD OLAN GÖRSEL‘İ

bu da nacizane benim nöbetimden..

KENDİMİZİ KORUDUK, HIRSIMIZI KORUDUK HAİN SALDIRILAR DÜZENLENDİ YILMADIK, DİRENDİK.. UYURKEN BİLE DESTEK VERDİK SADECE KENDİMİZE DEĞİL KARDEŞLERİMİZEDE DESTEK VERDİK, ONLARDA BİZE VERDİ, GLOBALDEKİLERLE TANIŞTIK, DOST OLDUK, DOST KAZANDIK BARIŞLAR DÜZENLEDİK YETMEDİ BARIŞ ÇİZDİK HEM BU YOLDA BİRLİKTE BİR BİRLEŞTİRİCİ OLDUK UMARIM OLMAYADA DEVAM EDERİZ. BUNDA TUĞKAN ABİNİN ROLÜ GERÇEKTEN ÇOK FAZLA, ASIL BİZ SENİN EMEKLERİN İÇİN ÇOK MİNNATTARIZ ABİİ…

SON SÖZLERİMİ BU PLACE’DE EN EN EN İKONİK EN GÜLDÜREN EN ÇOK SEVDİĞİM PİXEL ART’I GÖSTERECEĞİM BUNA UMARIM HAZIRSINIZDIR 😀

FESLİ AMONGUSLARIN ANITKABİR ZİYARETİ

Amonguslar

ANI KALMASI AMACI İLE YAPILMIŞTIR

SON

Prodakşın; discord/angrymermer#6275 twitch/mermerhanim sayğılarımlar…